Президент України Петро Порошенко запропонує передати Андріївську церкву в Києві у постійне користування Вселенському патріарху. Про це на погоджувальній Раді заявила представниця президента Ірина Луценко.

За її словами, у найближчий час у Раді зареєструють законопроект, яким Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Константинопольському патріархату.

Луценко пояснила, що це — символічний жест єднання Української автокефальної церкви з матір’ю-церквою.

Андріївська церква в Києві належить до української автокефальної православної церкви.

За словами президента, рішення про передачу церкви погоджено з ієрархами. На думку Порошенка, це сприятиме прискоренню процесу отримання Україною томосу про автокефалію.

Нагадаємо, що Синод підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Російська православна церква 15 жовтня офіційно розірвала відносини з Константинополем. Це стало відповіддю на рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Україні.

У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.

В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: