Конституційний суд (КС) України визнав законним указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів.

Про це ідеться в офіційному рішення КС, опублікованому увечері 20 червня. Таке рішення означає, що дострокові вибори до парламенту відбудуться 21 липня 2019 року. Сам Зеленський також заявив про ухвалення рішення КС на його користь.

  • Група депутатів заявила, що це рішення незаконне і оскаржила його у Конституційному суді.
  • 11 червня Конституційний суд почав розгляд питання про відповідність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів Конституції України. Суд продовжив засідання, але у закритому режимі. Володимир Зеленський також прийшов на засідання Конституційного суду, де розглядали законність його указу.
  • 14 червня спікер ВР Андрій Парубій заявив, що передав до Конституційного суду документи про чисельність парламентської коаліції на момент виходу з неї фракції «Народного фронту», за якими кількість депутатів в коаліції була більшою за 226.
  • Виборів 21 липня не буде, якщо Конституційний суд визнає незаконними 2 пункти указу, повідомили в громадянській мережі ОПОРА.
Поділитись: