УКРАЇНА

Конституційний суд Польщі може врахувати побоювання українців у законі про Інститут нацпам’яті

15 лютого, 2018 11:23
УКРАЇНА/Конституційний суд Польщі може врахувати побоювання українців у законі про Інститут нацпам’яті
Зберегти
Вигляд
Конституційний суд Польщі наразі вивчає зміни до закону про Інститут національної пам'яті та може взяти до уваги побоювання українців і скорегувати його.

Конституційний суд Польщі наразі вивчає зміни до закону про Інститут національної пам'яті та може взяти до уваги побоювання українців і скорегувати його.

Про це в інтерв'ю Gazeta Polska заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, передає «Укрінформ».

«Українці теж протестують проти змін до закону про ІНП. Однак, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони й уточнити деякі питання, аби розвіяти нинішні побоювання», — заявив Чапутович.

Він також наголосив, що Польща підтримує територіальну цілісність України та підтримує її у конфлікті з РФ.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

Закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам’яті не може гарантувати безпеку істориків на території Польщі

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Пов`язані новини