У Москві 10 січня український консул відвідав поранених моряків ВМС України, які були захоплені російськими військовими біля Керченської протоки у листопаді 2018 року. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив батько одного з поранених українських моряків Василя Сороки — Віктор.

«Хвилин 20 тому я розмовляв з Альбертом Володимировичем — це консул, який сьогодні відвідав наших військовополонених у «Матроській тиші». Остання інформація, яку ми від нього отримали: хлопці тримаються... але мають ураження, безпосередньо у Василя (Сороки, — ред.) рука, вона погано функціонує», — розповів батько моряка.

«Хлопці одягнені усі. Василь має спортивний костюм, футболки, продукти є завдяки волонтерам. Чекають на звільнення, чекають на допомогу від України», — додав Віктор Сорока.

Він додав, що під час зустрічі родичів моряків з уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою, вона запропонувала їм здійснити візит до Москви для зустрічі із військовополоненими. «Але оскільки наш син заборонив нам виїжджати на територію РФ, ми відмовились», — наголосив батько моряка.

Раніше стало відомо, що Людмила Денісова наступного тижня планує поїхати до Москви та зустрітися з російською колегою Тетяною Москальковою, а також директором ФСБ Олександром Бортніковим і вимагатиме доступу до моряків.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: