«Контролюємо епідемічну ситуацію»: Борисполю не радять обмежувати рейси з Китаю
Аеропорт «Бориспіль» отримав лист з рекомендаціями від «Лабораторного центру на повітряному транспорті МОЗ України» щодо нового китайського коронавірусу.
Як повідомила пресслужба аеропорту, у листі не рекомендують обмежувати поїздки з Китаєм.
«Своїм офіційним листом СКП повідомляє, що контролює ситуацію і перебуває в тісному контакті з Національними органами влади Китаю. А також не рекомендує будь-які обмеження на поїздки і торгівлю з Китаєм», — йдеться у повідомленні.
У «Борисполі» наголошують, що оповіщення про вимоги, заборони, обмеження надходять від Державіаслужби або інших органів державного управління на ім'я генерального директора аеропорту.
Також зазначають, що інформація про виявлення на борту повітряного судна людини з ознаками інфекційної хвороби може надійти від екіпажу повітряного судна за 30 хвилин до прибуття в аеропорт або після зарулювання повітряного судна на місце стоянки.
«Всі співробітники аеропорту та інших залучених організацій діють згідно з затвердженими технологічними інструкціями та максимально контролюють ситуацію», — додали в аеропорті.
На відміну від України, деякі аеропорти світу, як повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на іноземні ЗМІ, починають перевіряти пасажирів щодо зараження коронавірусом.
Зокрема, про впровадження перевірки пасажирів, котрі прибувають із Китаю, оголосив Міжнародний аеропорт Дубая, який вважається одним із найбільш завантажених у світі. У керівництві повітряної гавані зазначили, що фахівці переважно вимірюватимуть температуру в пасажирів.
Спеціальні заходи впровадили і в аеропортах Великої Британії. У лондонському Хітроу літаки, які прибувають із країн, де вже зафіксували випадки зараження, розміщуються у спеціальній зоні, розташованій у терміналі 4. Потім здійснюють перевірку пасажирів, щоб переконатися, що серед них ніхто не хворий.
Влада Малайзії, як повідомляється, розпочала медичні перевірки на всіх своїх кордонах, а також в аеропорту Куала-Лумпура. Пасажирів, які прибувають на авіарейсах із Китаю, перевіряють і в інших азійських країнах, зокрема на Філіппінах і в Бангладеш.
У найбільших аеропортах США діють підвищені заходи безпеки. Наприклад, в авіагаванях Сан-Франциско, Нью-Йорка та Лос-Анджелеса.
Нагадаємо:
- Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
- 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
- Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи.
- За останніми даними, кількість жертв від нового коронавірусу у Китаї зросла до 17, а кількість підтверджених випадків зараження перевищила 600.
- Вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США та Росії.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
- Поділитися: