У чоловіка в американському штаті Вашингтон діагностували новий коронавірус, епідемія якого в Китаї вже призвела до смерті принаймні шести людей.

Як повідомляє The New York Times, чоловік відчув симптоми захворювання після поїздки в регіон поблизу китайського міста Ухань, де й почався спалах поки маловідомої хвороби. Минулого тижня його госпіталізували із пневмонією, а в понеділок, 20 січня, підтвердили, що захворювання спричинив новий коронавірус.

Місцева влада відмовляється називати особу чоловіка.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України пообіцяло інформувати про поширення нового коронавірусу у Китаї, а також нагадало про основні заходи профілактики. Раніше власні рекомендації розіслала влада китайської провінції Гуандун, де зафіксували вже 14 випадків захворювання.

Нагадаємо:

  • Після спалаху пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, який зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року, новий невідомий коронавірус виявили у понад 200 людей у Китаї.
  • За останніми даними, від нового вірусу померли вже шестеро людей, аеропорти у всьому світі посилюють перевірку пасажирів, що прилітають з Китаю, передає Reuters.
  • Крім того, його виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Уханя, у мешканця Японії, який навідувався до Уханя, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи. Рішення мають ухвалити на засіданні 22 січня.

Нова інфекція може спричинити різні хвороби. Наразі вона проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. Однак вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: