Кораблі НАТО в Чорному морі стануть фактором стабілізації ситуації після нападу на українські кораблі в Керченській протоці 25 листопада 2018 року. Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю американському телеканалу Fox News, передає його адміністрація.

Порошенко заявив, що президент Росії Володимир Путін використовує анексований Крим для розміщення ракет та збільшення чисельності військо-морських сил РФ — «Це створює надзвичайно небезпечну ситуацію і дестабілізує регіон».

Він також заявив про необхідність посилення присутності військових кораблів НАТО, зазначивши, що після анексії «повністю зруйнований баланс сил в Чорному морі».

Президент України також не виключив повторні напади Росії в Чорному морі після атаки 25 листопада в Керченській протоці.

«Саме тому присутність кораблів НАТО стане фактором стабілізації», — сказав Порошенко.

19 лютого судна Другої постійної протимінної групи НАТО увійшли в акваторію Чорного моря.

Після агресії Росії в Керченській протоці та захоплення нею українських кораблів, президент Петро Порошенко закликав НАТО направити кораблі в Азовське море. НАТО збільшило свою присутність у Чорному морі.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: