Північноатлантичний Альянс (НАТО) збільшив кількість своїх кораблів у Чорному морі та продовжив термін їхнього патрулювання.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що кількість кораблів, які патрулюють акваторію Чорного моря, вже збільшена до 20, а тривалість патрулювання зросла з 80 до 120 днів.

«Там ми маємо три країни-союзниці — Болгарію, Туреччину та Румунію. Задіяно більше повітряного спостереження та розвідки. Ми проводимо ретельний моніторинг ситуації», — розповів він.

Також генсек альянсу наголосив, що НАТО очікує від Росії звільнення українських моряків та «свободи навігації й права України використовувати Керченську протоку та Азовське море».

Столтенберг заявив, що 4 грудня під час зустрічі в Брюсселі глави МЗС країн НАТО «надішлють Росії чіткий сигнал» щодо недопустимості використання анексії Криму та нелегального Керченського мосту для недопуску українських кораблів до Азовського моря.

Водночас генсек НАТО прямо не підтвердив можливості входження кораблів альянсу в Азовське море.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що для стримування агресії Росії Україні потрібна збільшена військово-морська присутність союзників у Чорному морі.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile