У Національному банку України не виключають, що пандемія коронавірусу може спричинити рецесію світової економіки та суттєвого уповільнення економіки України.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час оголошення рішення щодо облікової ставки 12 березня.

«Водночас, ризик поширення коронавірусу може у разі реалізації призвести до рецесії світової економіки та значного сповільнення економічної активності в Україні. Суттєве зниження світового попиту, а також переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України та ускладнити залучення фінансування», — повідомив Смолій.

У Нацбанку зазначають, що наразі Україна набагато більш підготовлена до ймовірної економічної кризи, аніж у 2008 та 2014 роках. Водночас там наголошують на необхідності продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом як однієї з гарантій отримання Україною дешевого фінансування для проходження кризи.

Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард напередодні повідомила, що спалах коронавірусу може викликати економічну кризу, подібну до кризи 2008 року.

Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

Зокрема, 9 березня фондові ринки рекордно впали. Через це на Волл-Стріт вперше за багато часу призупиняли торги на 15 хвилин, щоб стримати панічне падіння акцій. Паніку на фондових ринках підсилило падіння цін на нафту — найбільше за 29 років.

Поділитись: