Згідно з дослідженням «Антикорупційного штабу», зі 423 народними депутатами та їхніми родинами пов'язано 2423 юридичні особи. Тобто, в середньому одна депутатська родина володіє чи співволодіє шістьма компаніями.

Згідно з дослідженням «Антикорупційного штабу», зі 423 народними депутатами та їхніми родинами пов'язано 2423 юридичні особи. Тобто, в середньому одна депутатська родина володіє чи співволодіє шістьма компаніями.

Про це йдеться у дослідженні ГО «Антикорупційний штаб».

На думку експертів, депутати інвестують у вибори, щоб після обрання не лише «відбити» витрачені гроші, а й заробити в рази більше.

Один з найпоширеніших способів відпрацювати інвестовані у виборчу кампанію кошти — перемоги на публічних закупівлях.

«Так, за останній рік депутатські родини виграли 12,5 тисяч тендерів на загальну суму понад 4 мільярди гривень», — йдеться у дослідженні.

Там також повідомляють, що три четверті публічних закупівель виграють компанії, що належать екс-регіоналам.

«Серед топ-10 нардепів, які заробляють на закупівлях найбільше: Степан Івахів — 1,6 млрд, Олексій Білий, В’ячеслав Бугуслаєв та Юлія Льовочкіна близько 450 млн кожен, також по 200 млн заробили Олександр Герега, Максим Єфімов та Сергій Льовочкін», — додають у «Антикорупційному штабі».

Там також сподіваються, що результати їхніх досліджень стануть у нагоді працівникам Генпрокуратури та НАБУ.

«Антикорупційний штаб» — це громадська неприбуткова організація, створена у 2014 році. Метою її діяльності є виявлення корупційних схем, розкрадань бюджетних коштів та ресурсів громад, а також сприяння у притягненні до відповідальності корумпованих високопосадовців.

Раніше стало відомом, що депутати профільного комітету ради схвалили законопроект, що відміняє антикорупційні норми на митниці, запроваджені з початку 2018 року.

Також антикорупціонери пропонували розформувати «економічне крило» СБУ, повідомивши про те, що воно найчастіше стає причиною корупції у бізнесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Френсіс Фукуяма — про українські реформи й майбутнє демократії

23 квітня ВВС з посиланням на документи The Paradise Papers опублікували розслідування, згідно з яким очільник Одеси Геннадій Труханов був учасником одеського злочинного угрупування та володів значними частками у чотирьох офшорних компаніях у британських податкових гаванях.

Поділитись: