УКРАЇНА

КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» відкриють, коли це буде безпечно для прикордонників — МінТОТ

13 вересня, 2018 15:19
УКРАЇНА/КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» відкриють, коли це буде безпечно для прикордонників — МінТОТ
Зберегти
Вигляд
Україна відкриє контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак» і «Чаплинка» лише тоді, коли це стане безпечно для людей, які несуть там службу.

Україна відкриє контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак» і «Чаплинка» лише тоді, коли це стане безпечно для людей, які несуть там службу.

Про це сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш на запитання кореспондентки Громадського.

«Умова відкриття кордону одна — відсутність загрози для персоналу, який несе службу в безпосередній близькості до, так би мовити, джерела забруднення. Йшлося не про те, щоб зупинити наплив людей. Пропускали всіх. Відійшли частина нарядів, частина змінила патрулювання, частина вийшли на інші прикриття. Це питання безпеки. Ми розуміємо все, але ж 61 прикордонник звернувся з певними симптомами й ситуація потребувала того, щоб ми подумали про тих, хто несе службу на адмінмежі», — сказав Черниш.

Він також відзначив, що сьогодні, 13 вересня, питання відкриття закритих КПВВ обговорять на засіданні спеціальної комісії, після чого остаточно вирішать, що робити далі.

Черниш наголосив, що ситуація складна тим, що може швидко змінюватись, залежно від викиду, напрямку вітру тощо, і це треба враховувати.

Поліція в Автономній Республіці Крим та Севастополі розглядає три версії забруднення повітря в анексованому Криму та на Херсонщині: 

  • викид надлишків сирнистого ангідриду та оксиду сірки через неправильну експлуатацію заводів «Кримський Титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод»;
  • викид надлишків цих же речовин через пошкодження резервуарів з відходами під час військових навчань Росії;
  • викид надлишків цих же речовин Росією з метою створення інформкампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації мітингів невдоволених екоситуацією місцевих мешканців з обох сторін адмінкордону з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води на ТОТ АР Крим для припинення техногенної катастрофи в регіоні.

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Роспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення до Херсонської області.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу адмінкордону зупинили навчання.

6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття. Пізніше стало відомо про 61 прикордонника, який звернувся за допомогою.

Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.

Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЕкологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами. Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав.

Рятувальники Херсонщини обробили 234 км доріг та 2,5 га на пунктах пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» для мінімізації наслідків впливу викидів заводу «Кримський титан» на анексованому півострові.

11 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що в перші дні викидів у Криму окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та просила воду для нібито покриття килотонакопичувача

 

Пов`язані новини