Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами з заводу «Кримський титан».

Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами з заводу «Кримський титан». Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав.

Про це на прес-конференції повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, передає кореспондентка Громадського.

«Люди забезпечені марлевими пов'язками. Роздали 20 тисяч пов'язок завдяки Червоному Хресту. Жодної цивільної людини, яка потерпіла від забруднення, не зафіксовано», — сказав голова ОДА.

За його словами, на Херсонщині після хімічних викидів ситуація почала нормалізуватися. В області цілодобово аналізують повітря, роблять забор води та перевіряють фрукти й овочі.

Гордєєв додав, що з 10 вересня кримський завод «Титан» вже не праціює.

«Ми можемо припустити на 90%, що завод стоїть. За нашою інформацією, там була техногенна аварія. Чим вона викликана — невідомо. Але це вони приховують від населення», — наголосив голова облдержадміністрації.

На його думку, «Кримський титан» необхідно передати в управління материковій Україні, аби стримувати екологічну ситуацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Викиди «Кримського Титану»: коментарі Херсонської ОДА і поради медиків

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття.

Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.

Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile