Лідери країн «Великої сімки» на саміті у французькому місті Біарріц розробляють угоду, щоб допомогти боротися з пожежами у тропічних лісах Амазонії.

Про це повідомляє ВВС.

Так, лідери США, Японії, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії та Канади 25 серпня обговорювали масштабні пожежі в Амазонії.

За словами президента Франції Еммануеля Макрона, «усі погодилися якомога швидше допомогти країнам, які постраждали від пожеж».

«Наші команди налагоджують контакти з усіма країнами басейну Амазонки, щоб ми змогли фіналізувати дуже конкретні зобов’язання, які передбачають залучення технічних ресурсів та фінансування», — сказав французький лідер.

Саме з ініціативи Макрона пожежі в Бразилії стали головним питанням порядку денного саміту G7.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон сказав, що його країна надасть 10 мільйонів фунтів стерлінгів для захисту тропічних лісів Амазонії.

Відомо, що 25 серпня в семи штатах Бразилії ухвалили залучення військових та авіації до приборкання пожеж у лісах. Того ж дня президент Жаїр Болсонару погодився прийняти допомогу від Ізраїлю.

Амазонка — найбільший тропічний ліс у світі. У ньому міститься життєво важливий запас вуглецю, що уповільнює темпи глобального потепління. У лісах Амазонії проживає мільйон корінних мешканців, а також близько трьох мільйонів видів тварин і рослин. Цьогоріч у лісах Амазонії сталося понад 75 000 пожеж. Це рекордна кількість за 7 років спостереження.

Збільшення пожеж екоактивісти пов’язують із політикою президента Бразилії Жаїра Болсонару. На їх думку, він заохочує підпали, щоб звільнити землю для аграрної та видобувної промисловості.

Нагадаємо, Бразилія відмовилась від 35 млн євро, які Німеччина виділила на проєкти із захисту лісів Амазонки.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: