Країни, громадяни яких загинули в катастрофі МАУ, вимагають в Ірану негайно віддати «чорні скриньки»

П’ять країн, громадяни яких загинули в катастрофі літака МАУ, а саме Канада, Афганістан, Швеція, Україна та Велика Британія, вимагають в Ірану негайно передати бортові самописці зі збитого українського літака.

Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій канадським урядом за результатами переговорів Міжнародної групи з координації та реагування.

Країни погодилися щодо необхідності постійного тиску на Іран, аби домогтися відповідальності, прозорості та справедливості в розслідуванні збиття літака.

«Всі країни занепокоєні неспроможністю Ірану віддати чорні скриньки. Відповідно до положення 13 Конвенції з цивільної авіації, це має відбутися негайно. Іран повинен негайно віддати чорні скриньки та продемонструвати готовність до повного та прозорого розслідування», — йдеться в повідомлені.

Також країни домовилися домагатися від Ірану рівної компенсації для родин та сімей загиблих в авіакатастрофі.

Водночас Reuters пише, що Іран погоджується продовжувати розслідування катастрофи МАУ з іншими країнами після витоку диспетчерських переговорів. Через нього раніше іранська сторона завила, що більше не ділитиметься з Україною доказами у межах справи.

Нагадаємо, в розпорядженні «ТСН» з'явилися записи розмови диспетчера з аеропорту Тегерана. З них стало відомо, що пілот іншого літака бачив ракету, що збила літак української компанії МАУ в Ірані. Аудіофайл був частиною доказів, наданих іранською стороною українським експертам у межах спільної слідчої групи щодо аварії.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.