Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що серед 24 затриманих під час протестів у Нових Санжарах проти евакуйованих з Уханя українців та іноземців щодо шести вже готують підозри.

Про це він заявив в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Міністр уточнив, що правоохоронці затримали 24 людини, яких згодом відпустили — усіх, окрім одного.

«Крім того, який розігнав «Ниву», будучи п’яним в драбадан (сильно — ред.) і направив цю «Ниву» на лад нацгвардійців. Він за 208-ю статтею (затримання уповноваженою службовою особою — ред.) затриманий», — уточнив Аваков.

Ще шестеро, за його словами, у найближчі дні отримають підозру з пропозицією суду про прямий арешт: «Це ті, що кинули тротуарну плитку в голову поліціянту, і він у важкому стані зараз перебуває у лікарні з перебитим обличчям та зламаними кістьми».

Також, як уточнив очільник МВС, йдеться й про людей, які кидали камінням в автобуси, билися з правоохоронцями, перешкоджали їхній роботі та тих, хто кричав «Ми вас всіх спалимо». 

«Якщо ми собі це пробачимо і відпустимо їх усіх на волю і просто вибачимося, у нас ніколи не буде порядку. Тому ми наполягаємо на тому, щоб ті, хто поводив себе недостойно і злочинно, отримали покарання», — додав Аваков.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що акції протесту в декількох регіонах країни проти розміщення у місцевих медзакладах українців, евакуйованих з Китаю, мали політичну підтримку. Пізніше додав, що замовники та організатори протестів проти евакуйованих з Уханя понесуть відповідальність.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: