УКРАЇНА

В Олега є нашивка з червоною лінією, яка означає «схильний до втечі» — режисер стрічки про Сенцова

21 серпня, 2018 19:16
УКРАЇНА/В Олега є нашивка з червоною лінією, яка означає «схильний до втечі» — режисер стрічки про Сенцова
Зберегти
Вигляд
Український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов має на своїй тюремній куртці нашивку, переклеслену червоною лінією, яка означає для охорони колонії, що він «схильний до втечі».

Український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов має на своїй тюремній куртці нашивку, переклеслену червоною лінією, яка означає для охорони колонії, що він «схильний до втечі».

Про це Громадському розповів російський режисер Аскольд Куров, розповідаючи про свій візит до Олега на початку червня.

«Олег показав, що у нього є нашивка на його куртці, де фотографія, ім'я та номер загону і вона перекреслена тонкою червоною лінією, що означає, що цей ув'язнений схильний до втечі».

Він також зазначив, що для охорони це означає, що за ним потрібно «слідкувати втричі пильніше».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Сенцов: 100 днів голодування — фоторепортаж з акції під російським посольством

Нагадаємо, стрічка «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» російського режисера Аскольда Курова у 2017 році здобула нагороду на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Почувши про акції на його підтримку, піднісся духом: режисер Куров про зустріч із Сенцовим

У сотий день голодування Сенцова, Європейський Союз закликав Росію звільнити режисера Олега Сенцова та інших українців-політв'язнів Кремля.

Громадська наглядова комісія РФ повідомила, що Сенцова, який на момент заяви голодував уже 100 днів, почнуть примусово годувати у разі, якщо відмова від їжі загрожуватиме його життю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини