Міч Макконел, глава республіканської більшості верхньої палати американського парламенту — Сенату, повідомив, що всі сенатори від його партії готові проголосувати за початок розгляду імпічменту президента США.

Як повідомляє Associated Press, про це Макконел заявив у розмові із журналістами у вівторок, 7 січня.

«Ми маємо голоси», — цитує сенатора інформаційне агентство. Він також додав, що рішення з приводу виклику свідків та розгляду додаткових доказів, як того вимагає Демократична партія, буде вирішуватися після, а не до початку процедури імпічменту в Сенаті.

У верхній палаті Конгресу Республіканська партія має більшість: 53 голоси проти 47 (45 демократів і 2 незалежних кандидати). Більшістю голосів сенатори можуть частково змінювати умови розгляду питання імпічменту президента США — приміром, відмовитися від заслуховування нових свідків і розгляду нових доказів і одразу проголосувати за імпічмент.

Етап розгляду імпічменту в Сенаті відбувається за принципом суду присяжних, де кожен присяжний — це сенатор. Для оголошення президенту імпічменту за будь-якою зі статтей потрібен голос двох третин членів Сенату (щонайменше 67).

Із урахуванням того, що більшість сенаторів — це республіканці, демократи побоюються, що їхні політичні опоненти не дозволять заслухати додаткових свідків чи докази. Нагадаємо, нещодавно про свою готовність свідчити в Сенаті заявили державний секретар США Майк Помпео, особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані та колишній радник президента з національної безпеки Джон Болтон.

Починається процедура імпічменту в Сенаті наступного дня (за винятком неділі) після відповідного звернення глави Палати представників — нижньої палати Конгресу, демократки Ненсі Пелосі. Із урахуванням згаданих побоювань вона не поспішає направляти відповідне звернення. Як повідомляє АР, Пелосі обговорить це питання з керівництвом Демократичної партії увечері 7 січня.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Поділитись: