УКРАЇНА

Лікарі РФ відмовляють політв'язня Еміра Усеїна-Куку від ін'єкцій глюкози — КримSOS

16 липня, 2018 18:44
УКРАЇНА/Лікарі РФ відмовляють політв'язня Еміра Усеїна-Куку від ін'єкцій глюкози — КримSOS
Зберегти
Вигляд
У російській колонії лікарі відмовляють українського політв’язня Еміра Усеїна-Куку від необхідних ін’єкцій глюкози через порушення процесу голодування.

У російській колонії лікарі відмовляють українського політв’язня Еміра Усеїна-Куку від необхідних ін’єкцій глюкози через порушення процесу голодування.

Про це заявила співзасновниця і координаторка громадської організації КримSOS Таміла Ташева на прес-брифінгу.

За її словами, стан українського політв’язня погіршується і він потребує ін’єкцій глюкози.

«Йому дуже необхідні ін’єкції глюкози. Але лікар говорить, що, якщо він буде це робити, — це порушуватиме голодування. Дуже важливо донести до Емір-Усеїна та до цих, так званих лікарів, — не тільки у СІЗО, але й у міжрегіональній лікарні для ув’язнених, що ми слідкуємо», — сказала Ташева.

Також координаторка додала, що впливовим організаціям, зокрема Amnesty International, варто звернути увагу на Куку, бо «вони фактично намагаються його вбивати».

12 липня кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів.

11 липня адвокат політв'язня повідомив, що за час голодування Куку схуд на 9 кілограмів. За його словами, Куку знаходиться в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму у російський в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Ольга Кириленко

Пов`язані новини