Лівійська національна армія під командуванням генерала Халіфи Хафтара здійснили спробу відкрити новий фронт збройного протистояння в місті Місурата, що на півночі країни.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на очевидців та місцевих посадовців.

Зазначається, що Місурата підтримує Уряд національної єдності (УНЄ) — міжнародно визнаний уряд Лівії, що базується в столиці Триполі. Натомість Лівійська національна армія (ЛНА) не визнає уряд у Триполі та з квітня 2019 року веде з ним збройне протистояння.

Місурата є третім за величиною містом Лівії після Триполі та Бенгазі, де базується ЛНА.

Як повідомили обидві сторони, бої відбулися в місті Абугрейн, на 120 кілометрів на схід від Місурати. За даними джерела Reuters у ЛНА, вони втратили двох бійців, ще 8 дістали поранення. Про втрати серед військ Уряду національної єдності не повідомлялося.

Окрім того, Місія ООН у Лівії повідомила про ракетні удари по аеропорту Мітіга, що в Триполі. За даними місії, внаслідок запуску двох ракет було поранено двох цивільних, а також пошкоджено низку будівель і злітно-посадкову смугу. Водночас, відповідальних за атаку не назвали.

Нагадаємо, напередодні Місія ООН у Лівії (UNSMIL) заявила, що деякі країни порушують ембарго на постачання зброї до Лівії — серед них і учасники саміту, що відбувся в Берліні 19 січня, який був присвячений вирішенню конфлікту в країні.

Конференції передувало рішення Туреччини про направлення військового контингенту до Лівії для підтримки Уряду національної єдності Фаїза Сараджа. Нагадаємо, що на тлі таких дій Туреччини війська генерала Халіфи Хафтара активізували наступ на Триполі, який тривав із квітня 2019 року, і 6 січня повідомили про взяття контролю над стратегічним прибережним містом Сірт.

Із 12 січня Лівійська національна армія генерала Хафтара заявила про початок режиму припинення вогню в районі столиці Лівії Триполі. Підписати документ про перемир'я сторони не домовилися, але режим припинення вогню формально зберігається й досі.

Водночас, як повідомляє кореспондент Reuters, у суботу, 25 січня, в Триполі попри перемир'я було чути звуки важкої артилерії.

Крім того, 19 січня ЗМІ повідомили про те, що Лівійська національна армія блокує порти й місця видобутку нафти, які є основним джерелом доходу для Уряду національної єдності.

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Лівійську національну армію підтримує, зокрема, Саудівська Аравія, Єгипет і Росія, а Уряд національної єдності — Туреччина.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа.

Поділитись: