Світ / США

Лондон підтримав рішення Трампа вийти з російсько-американської угоди про ліквідацію ракет

The Guardian
Світ/США/Лондон підтримав рішення Трампа вийти з російсько-американської угоди про ліквідацію ракет
Зберегти
Вигляд
Міністерство оборони Великої Британії підтримало рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з угоди про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) з Росією.

За словами міністра оборони Сполученого Королівства Гевіна Вільямсона, Москва перетворила угоду про РСМД в «насмішку».

«Це Росія його порушила, і це Росії потрібно навести у себе порядок», — наголосив він.

Глава Міоборони зазначив, що «теоретично» Лондон підтримує цей договір, але наразі РФ не має волі для дотримання умов угоди.

«Наш близький і довготривалий союзник це, звичайно, Сполучені Штати, і ми рішуче підтримуємо США в тому, щоби наполегливо донести чіткий сигнал: Росії слід поважати зобов'язання за договором, який вона підписала», — підкреслив Вільямсон.

Раніше Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

Отже, США можуть невдовзі вийти з договору, який офіційно діяв між США та РФ понад 30 років.

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом»

У Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що США багато років навмисно йшли на злам Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності через прагненням Вашингтона до створення однополярного світу, передає «Интерфакс».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Пов`язані новини