Політика

Луценко наполягає: слідчі дії у справі проти винних у розстрілах на Майдані завершені

Політика/Луценко наполягає: слідчі дії у справі проти винних у розстрілах на Майдані завершені
Зберегти
Вигляд
Генпрокурор Юрій Луценко вкотре заявив, що досудове розслідування у справі щодо винних у розстрілах на Майдані завершене.

Під час спілкування з журналістами Луценко заперечив слова керівника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка про те, що слідчі дії не завершені.

«Коментувати Горбатюка достатньо складно, бо людина, яка 5-й рік не може розрізнити справи по окремих вбитих майданівцях від справи Януковича (екс-президента), Захарченка (екс-очільника МВС) та Якименка (екс-голови СБУ), котрі віддавали злочинні накази, і є в окремому провадженні», — сказав він.

Луценко наголосив, що досудове розслідування проти Януковича, Захарченка та Якименка завершене, відповідний рапорт він отримав від прокурора в цій справі.

Водночас далі ця справа не може рухатися, бо після створення Державного бюро розслідувань припинив дію закон щодо принципу заочного слідства. Новий законопроект про поновлення цього принципу зареєстрований у Раді, і Луценко розраховує на його схвалення.

Своєю чергою, Сергій Горбатюк у коментарі Громадському заперечив можливість завершення досудового розслідування за чинним Кримінально-процесуальним кодексом.

Луценко ще раніше заявляв, що Генеральна прокуратура завершила досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Водночас адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська заперечила завершення розслідування.

У грудні 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура завершила експертизу у справах про злочини під час Революції гідності на Майдані Незалежності у Києві.

17 липня 2018 року Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити впродовж місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Пов`язані новини