Генеральний прокурор Юрій Луценко з’явився на допит у Національне бюро розслідувань України у зв'язку з його рішенням про передачу кримінального провадження щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика іншому складу прокурорів.

Про це повідомила його прес-секретарка Лариса Сарган, яка теж прибула до НАБУ. 

Як передає кореспондент Громадського, Луценко прийшов на допит, оминувши бюро перепусток, де на нього чекали адвокати родичів працівників правоохоронних органів, вбитих під час Революції Гідності.

Серед адвокатів, які чекали на Луценка присутній представник матері загиблого беркутівця Семесюка Олександр Горошинський.

За його словами, він є ініціатором цього допиту і має право бути на ньому присутнім, однак його до детектива не пускають.

Коли допит завершився, Луценко знову пішов через чорний хід. Коментуючи це, Сарган зазначила: «Вибачте за незручності, але шоу ми мали уникнути».

Нагадаємо, Луценко раніше ухвалив рішення про передачу кримінального провадження стосовно учасника Євромайдану Івана Бубенчика складу прокурорів на чолі із заступником генпрокурора Анжелою Стрижевською.

Сарган нагадала, що приводом для такого рішення у квітні 2018 року стали заяви учасників Революції Гідності та публікації ряду ЗМІ щодо упередженої кваліфікації дій Бубенчика під час подій січня-лютого 2014 року.

Нагадаємо, Бубенчика затримали 3 квітня 2018 року і привезли його до Києва. 

Зараз йому інкримінують незаконне носіння зброї та замах на життя правоохоронців за статями 348 та 263 КК України. Раніше, одразу після затримання, прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані. Та 4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів і йому змінили підозру.

У департаменті спецрозслідувань ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Зазначимо, що Бубенчик сам розповів, що 20 лютого 2014 року перебував поблизу будівлі Консерваторії на Майдані, й стріляв у силовиків. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Поділитись: