Опозиційний білоруський Telegram-канал Nexta Live опублікував дані 1003 співробітників Міністерства внутрішніх справ Білорусі, причетних до затримань людей на акціях протесу. У відомстві грозяться покарати причетних до зливу.

Автори Telegram-каналу повідомили, що отримали інформацію про силовиків «завдяки кібер-партизанам».

«Ніхто не залишиться анонімним навіть під балаклавою», — наголосили вони. 

В оприлюдненій таблиці вказані імена співробітників, їх дні народження, місця служби та звання. Наскільки ця інформація достовірна, наразі невідомо. 

Підписників закликали повідомляти про злочини конкретних людей зі списку і надавати персональні дані цих людей. Також просять повідомляти, якщо у таблиці знайшли співробітника, який не причетний до затримань або вже не служить.

Ці дані опублікували після того, як 19 вересня в Мінську затримали майже 400 учасниць жіночого маршу. Згодом більшу частину відпустили, близько 20 людей доставили у СІЗО. Nexta Live обіцяє продовжити масову публікацію даних, якщо затримання триватимуть.

В МВС Білорусі вже відреагували на злив. Прессекретарка білоруського МВС Ольга Чемоданова заявила у коментарі російському ТАСС, що відомство має всі засоби й технології, які дозволять встановити й притягнути до відповідальності більшість винних у витоку даних правоохоронців.

Що там у Білорусі?

Протести тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який обіймає цю посаду вже 26 років. Утім більша частина білорусів, незгодна з такими результатами (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести. Вони вважають переможницею виборів опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Та під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.

Перші тижні силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки й знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, з них жорстоко знущалися.

Поділитись: