Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив посилити роботу «народних дружин» та залучити до загонів колишніх військових.

Про це повідомляє «Белта».

Лукашенко зазначив, що такі дружини вже почали працювати, але розгорнулися «не у повну силу». Він запропонував залучити до роботи колишніх військових, які начебто пропонують свою допомогу силовикам, та озброїти їх.

«Подивіться, скільки звернень цих колишніх військовослужбовців, афганців. Скільки мужиків, а жінок ще більше, ніж чоловіків: “візьміть нас, ми будемо в дружинах, ми будемо в загонах, ми багато чого можемо!” Вони можуть нам дуже допомогти», ㅡ сказав Лукашенко.

Він також заявив, що народні дружини повинні «стрепенутися» та захищати свою країну.

«Не треба країну, ми з вами - генерали та інші люди, ОМОНівці, внутрішні війська, армія - забезпечимо захист країни. Нехай забезпечать захист своїх будинків», ㅡ додав Олександр Лукашенко.

Що відбувається у Білорусі?

Вже третій місяць у Білорусі не стихають масові протести через офіційні результати президентських виборів, за якими з великим відривом переміг Олександр Лукашенко. Учасники протестів, як і низка країн Євросоюзу, США, Велика Британія, Канада та Україна, не визнають цих результатів. Натомість протестувальники у Білорусі закликають визнати президентом опозиціонерку Світлану Тіхановську.

Традиційно, наймасовіші протести у Білорусі припадають на неділю. Силовики розганяють протестувальників світло-шумовими гранатами, водометами та гумовими кулями. Багато учасників акцій затримують за «порушення громадського порядку». 12 жовтня МВС Білорусі попередило, що силовики зможуть використовувати бойову зброю проти протестувальників через нібито радикалізацію мітингів.

З 26 жовтня у Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк після невиконання самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком вимог «Народного Ультиматуму» Світлани Тіхановської. Вона висунула три вимоги Лукашенку: оголосити про відставку, припинити насилля на вулицях і звільнити всіх політв’язнів. У разі невиконання цих вимог протестувальники планували почати страйк усіх підприємств, блокування всіх доріг та влаштувати обвал продажів у державних крамницях. 

Поділитись: