Білоруська молодь, яка долучається до опозиційних протестів, має «позбутися права бути студентами». Про це заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, коментуючи початок загальнонаціонального страйку у країні.

Таку заяву Лукашенко зробив на нараді 27 жовтня, пише державна білоруська газета «Звязда».

Він заявив, що ті робітники та студенти, які не хочуть працювати через страйк «Народний ультиматум», можуть цього не робити. На думку Лукашенка, таких людей у країні одиниці.

 «Студенти, прийшли вчитися? Вчіться. Хто хоче, хай вчиться. Той, хто порушує закон про несанкціоновані мітинги, позбавляється права бути студентом. Відправте їх, як я і говорив, кого в армію, а кого на вулицю - хай ходять по вулицях. Але вони мають бути відраховані з вишів», ㅡ сказав Олександр Лукашенко.

На його думку, звільняти з навчальних закладів потрібно і викладачів, які «гидко поводяться в вишах». Він також зазначив, що не треба нікого з держслужбовців у Білорусі вмовляти не підтримувати страйк.

«Зараз такий момент, коли кожен повинен вибирати у своєму житті ту дорогу, якою він буде рухатися», ㅡ сказав Лукашенко.

Водночас самопроголошений очільник Білорусі вкотре заявив, що білоруська опозиція нібито працює за методикою кольорових революцій та очікує, що наступним етапом буде радикалізація протестів. 

Що за «Народний ультиматум»?

З 26 жовтня у Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк після невиконання самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком вимог «Народного Ультиматуму» Світлани Тіхановської.

13 жовтня опозиціонерка Тіхановська висунула три вимоги Лукашенку: оголосити про відставку, припинити насилля на вулицях і звільнити всіх політв’язнів. У разі невиконання цих вимог протестувальники планували почати страйк усіх підприємств, блокування всіх доріг та влаштувати обвал продажів у державних крамницях. 

Масові протести у Білорусі відбуваються вже третій місяць. Протестувальники обурені офіційними результатами президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Учасники протестів, як і низка країн Євросоюзу, США, Велика Британія, Канада та Україна, не визнають цих результатів.

Поділитись: