Лукашенку, його сину, силовикам і членам виборчкому відтепер — зась до країн Балтії
Литва, Латвія та Естонія з 31 серпня запровадили заборону на в’їзд поки ще президенту Білорусі Олександру Лукашенку, його сину Миколаю та ще 28 білоруським чиновникам, причетним до фальсифікацій на виборах президента й насиллю щодо протестувальників.
Про це йдеться в заяві міністерств закордонних справ країн Балтії.
«Ці особи своїми особистими діями, організовували й сприяли фальсифікаціям на виборах президента Білорусі 9 серпня 2020 року, а також підтримували насильницьке придушування мирних протестів», — йдеться в повідомленні МЗС Латвії.
Країни Балтії ввели санкції проти 30 людей. Серед них — Олександр Лукашенко і його син Микола (який, схоже, поступово вчиться в батька публічному дрескоду), працівники адміністрації президента Білорусі, Центрвиборчкому, міністерств внутрішніх справ і юстиції та силових структур.
Заборона на в'їзд для підсанкційних осіб триватиме п'ять років, уточнює МЗС Естонії. На думку країн Балтії, так вони показують, що «серйозно ставляться до порушення прав людини в Білорусі, водночас не караючи білоруський народ».
Найперші з країн ЄС
Литва, Латвія та Естонія стали найпершими з країн Євросоюзу, хто ввів санкції проти найвищих посадових осіб Білорусі. Про це Європейська рада (об'єднання глав держав-членів ЄС) домовилася ще 19 серпня, але відтоді ще не встигла узгодити перелік підсанкційних осіб (хоча в ЄС обіцяли зробити це якнайшвидше).
Поки ж Євросоюз лише спільно не визнав результати виборів президента в Білорусі, як і, приміром, Канада. США офіційної заяви про невизнання виборів не оголошували, лише засудили дії Лукашенка щодо протестувальників.
Але поки ще білоруський президент уже встиг налякати Литву і Польщу, що «ще покаже їм, що таке санкції». Ці дві країни (разом зі США і, як не дивно, Україною) часто фігурують у спічах Лукашенка як імовірні підбурювачі й зачинателі заворушень у країні.
А що Україна?
Україна поки не оголошувала про введення санкцій проти білоруських чиновників. Спершу йшлося про засудження дій влади щодо протестувальників; прямих заяв про невизнання результатів виборів не було. А потім Київ вперше в історії відкликав свого посла з Мінська для консультацій.
27 серпня очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Це означає, що Україна припиняє офіційні зустрічі та спільні підготовки до міжнародних подій. Посол України в Білорусі продовжить виконувати свої обов'язки в Україні, адже його викликали до консультацій. Посольство в Білорусі також продовжить працювати.
- Поділитися: