УКРАЇНА

Листи Олега Сенцова з російської колонії

5 червня, 2018 17:13
УКРАЇНА/Листи Олега Сенцова з російської колонії
Зберегти
Вигляд
lead
Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув’язнений в Росії, відповів на листи, написані йому відомими українцями в межах флешмобу #напишилиста, ініційованого Громадським.

Публікуємо відповіді Сенцова на листи акторки Рими Зюбіної, кінокритика Андрія Алфьорова, кінорежисера Ахтема Сеітаблаєва, театральної режисерки Галина Джикаєвої.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

«Привет, Андрей! Я там часто вспоминаю тебя и твои показы! Выбирал хорошие фильмы и умел создавать классную атмосферу в своем киноклубе. Надеюсь, что он еще существует и я там побываю! Герман умер уже давно и, конечно, я об этом знал и скорбил — месяц он висел у меня на ФБ на главной аватарке, как бы пошло это ни звучало. А виски со временем станет еще лучше, и дело до него обязательно дойдет.

С ув., Олег»

 

Галині Джикаєвій

«Спасибо, ребята, за то, что вы делаете, и за то, что делали в Крыму. Спасибо за поддержку и добрые слова! Увидимся в Киеве за пивом! :))

Олег»

Ахтему Сеітаблаєву 

«Ахтем, привет! Я помню тебя, помню мы на том фестивале были не только в одном конкурсе, но и в одной команде по футболу и проиграли в финале, помнишь?

Я стоял на воротах, а ты в нападении. Слежу тут за твоим творчеством, успехами и очень рад за тебя! Так держать! Аня Паленчук писала, что ты готов экранизировать мою пьесу. Я был бы очень рад! Это будет нужная акция поддержки от тебя. Дело, а не только слово.

Обнимаю тебя, мой крымский брат!

Олег»

Риммі Зюбиній

«Римма, привет! Я конечно тебя помню по Трускавцу. Ты не знаешь, но тогда актер Влад, что был со мной, проиграл мне спор и должен бы станцевать украинский танец, что танцевала тогда ты. Не станцевал до сих пор. Я рад что Гамер зашел в тебя, мне все говорят что это пьеса с долгим послевкусием. Я знаю про твое участие в читке Номеров. Ты хорошо смотрелась 6-й, жаль что роль маленькая, ради тебя я бы ее расширил. Знаю и про платье на ОМКФ. Спасибо за это! Удачи тебе в новых работах! А Лабытнанги из твоего детства — это совпадение, хотя ты же знаешь, что совпадений не бывает!

С ув. Олег»

30 травня Акторка Лія Ахеджакова закликала російських колег  допомогти Сенцову.

#FreeSentsov: усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

США підтримали вимоги Сенцова звільнити українських політв'язнів.

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту  продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини