ENRU

Литва видала візи двом гомосексуалам з Чечні — глава МЗС

Литва видала візи двом гомосексуалам з Чечні, які зазнали там переслідування через свою  орієнтацію.

Про це повідомив міністр закордонних справ країни  Лінас Антанас Лінкявічюс, передає «Інтерфакс».

«Можу підтвердити, що ми видали візи двом людям з Чечні, які зазнали переслідувань через сексуальну орієнтацію», — сказав міністр.

Лінкявічюс не став детальніше коментувати приїзд цих людей, зазначивши, що Литва є однією з перших країн в ЄС, що прийняла геїв, які піддавалися переслідуванням, і вона координує ці дії з союзниками на Заході.

На початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні. До того ж, три французькі ЛГБТ-асоціації поскаржилися в Міжнародний кримінальний суд на Кадирова через переслідування геїв у республіці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram