В об’єднаному штабі опозиційної кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тіхановської розраховують на мирну передачу влади від Олександра Лукашенка, а також запевняють, що люди готові виходити на вулиці, бо не хочуть більше терпіти чинного президента.

Про це в ефірі hromadske заявила прес-секретарка Тіхановської Анна Красуліна.  

«Люди реально готові виходити, тому що народ Білорусі реально дозрів до того, щоби поміняти ситуацію. 26 років (президентства Лукашенка — ред.) це було занадто, і зараз люди перемогли, вони реально побачили, що Світлана Тіхановська здобула перемогу... Вони хочуть змінити цю владу, вони більше не хочуть терпіти цю людину (Лукашенка — ред.)», — сказала вона.

Красуліна вважає, що «відчувається кожною клітинкою тіла», що навіть попри вибудувану Лукашенком систему, величезна кількість людей за зміни та за чесні вибори.

Також вона нагадала про страйк на Білоруському металургійному заводі і про те, що в декількох містах силовики вже відмовилися розганяти протестувальників і в цьому є «велика перспектива».

Водночас штаб Тіхановської не бере на себе лідерство протесту, а каже про його децентралізованість.

«Ми діємо в юридичній площині, а кожен громадянин дорослий для себе вирішує, в який спосіб він буде захищати свій голос», — зазначила Красуліна.

Вона підсумувала, що об’єднаний штаб очікує не тільки на електоральну перемогу, а й на те, що влада погодиться мирно передати владу, бо так буде найкраще для самої Білорусі та її розвитку.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: