Міністерство соціальної політики розробило проект постанови, в разі ухвалення якої українці не втратять субсидії через борги від незаконних донарахувань облгазів.

Про це в ефірі програми «Реформа» на Громадському заявив заступник директора департаменту енергоефективності НАК Нафтогаз України Олексій Хабатюк.

«Найбільше звернень, які надходять і до мене особисто, і до компанії, це те, що стосується цих коефіцієнтів, цих нарахувань», — сказав він.

За словами Хобатюка, вже доступні результати перевірки цих облгазів, зокрема Волиньгаз, Вінницягаз, Київоблгаз, які провела Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Вони підтвердили, що ці нарахування є незаконними, і зробили приписи облгазам усунити ці порушення. На засіданні, яке відбудеться 22 березня, планується прийняти постанову про накладання штрафів на ці облгази. Ця новина може й хороша, але для самих споживачів не дуже втішна, тому що нараховують оцю заборгованість», — зазначив представник Нафтогазу.

Хабатюк наголосив, що вирішення цього питання урядом є нагальним, особливо для субсидіантів.

«Наскільки мені відомо, Мінсоцполітики розробило відповідний проект постанови, який буде регулювати цю заборгованість. Тобто, якщо у людини є заборгованість за газ, яка виникла внаслідок незаконних донарахувань, то вона не буде враховуватися у загальній заборгованості при перепризначенні субсидій», — розповів він.

Нагадаємо, у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

Через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, у НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф у розмірі 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: