Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявив, що подальша доля ПриватБанку залежить виключно від рішень судів.

Про це Данилюк повідомив в інтерв’ю BBC

«Але я пропоную на це дивитися з наступної позиції: рішення будуть приймати суди, все залежить від судової системи», — заявив Данилюк, додавши, що справа ПриватБанку — це як фінансова загроза, так і загроза довіри до судової системи.

Під час націоналізації ПриватБанку Данилюк був міністром фінансів України та брав безпосередню участь у процесі націоналізації найбільшого банку країни. При цьому, наразі Данилюк зазначає, що рішення про націоналізацію «було правильним, з огляду на інформацію від Нацбанку».

«З огляду на ту інформацію від Нацбанку, з якою я працював, рішення було правильним», — заявив Данилюк.

Він також додав, що після націоналізації не спілкувався з колишнім власником банку Ігорем Коломойським, який під час виборів підтримував чинного президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

Поділитись: