Президент Франції Емманюель Макрон на полях саміту «Великої сімки» (G7) представив своєму американському колезі Дональду Трампу план повернення Ірану до дотримання Спільного всеосяжного плану дій.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, французький президент запропонував дозволити Ірану протягом обмеженого періоду часу продавати нафту.

За словами одного з джерел агентства, Макрон хоче піти на поступки Тегерану, аби той допоміг знизити напруженість у Перській затоці, а також повернувся до переговорів щодо регіональних проблем і плану на період після 2025 року, коли закінчиться термін дії СВПД.

Свій план Емманюель Макрон вже обговорив із главою іранського МЗС Джавадом Заріфом, уточнює агентство. Високопоставлений американський чиновник заявивши Bloomberg, що ідея Франції «приречена на провал».

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас, чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Так, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про вихід Сполучених Штатів з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлення санкцій проти Ірану. Тегеран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Однак прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон закликали усіх учасників іранської ядерної угоди (Спільний всеосяжний план дій) і далі повністю виконувати її. У свою чергу президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Тегеран не відмовиться від СВПД і продовжить дотримуватися своїх зобов'язань

Поділитись: