Спецпрокурор США Роберт Мюллер рекомендував засудити 69-річного екс-главу передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта на термін від 19 до 24 років ув'язнення за фінансові злочини.

Такий термін Мюллер рекомендував Манафорту після того, як минулого року суд присяжних засудив його за податкові махінації та шахрайство, вимагаючи особливо суворого вироку.

120-сторінкове подання Мюллера, в якому рекомендується тюремне ув’язнення на період від 19,6 до 24,4 років, містить його першу публічну оцінку тяжкості восьми злочинів, за які Манафорта визнав винним суд присяжних винним після суду присяжних у серпні 2018 року.

Державне обвинувачення заявило, що Манафорт понад 10 років «поводився так, як ніби він вважав себе вище закону». За словами прокурорів, Манафорт вчиняв свої злочини не через незнання або труднощі, оскільки був добре освічений, професійно успішний і фінансово забезпечений. Попри це, він не сплатив до казначейства США понад 6 мільйонів доларів.

Манафорт збрехав податковим органам про десятки мільйонів доларів, які він заробив як політичний консультант українських політиків, і ввів в оману банки про своє фінансове становище, щоб отримати кредити.Його засудили за подання неправдивих податкових декларацій після того, як прокурори виявили, що він витратив 15 мільйонів доларів з офшорних рахунків на дорогі об’єкти, одяг, ремонт та інші предмети розкоші.

Суд у цій справі вирішить долю Манафорта після того, як Манафорта 13 березня судитимуть у Вашингтоні за іншими обвинуваченням.

Нещодавно суд у США визнав, що екс-глава штабу Трампа Пол Манафорт свідомо збрехав слідчим.

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні 2018 році, після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював з українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile