Мандат спецпредставника Європарламенту з питань Криму ще будуть допрацьовувати. Такого спецпосланника пропонує створити резолюція євродепутатів щодо загострення в Азовському та Чорному морі. Про це в ефірі Громадського повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

За її словами, майбутній представник ЄС з питань Криму буде створюватися за аналогією до спецпосланника США з питань України Курта Волкера.

«У резолюції прописані положення та функції спецпредставника, але я думаю, що його мандат будуть допрацьовувати. Для нас важливо, щоб такий представник був. Таким чином ми матимемо людину, яка зможе сприяти Україні у врегулюванні ситуації в Азовському морі», — сказала речниця МЗС.

 Раніше в ефірі Громадського перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука сказав, що спецпредставник ЄС з питань Криму не матиме жодних повноважень. Він буде в ролі спостерігача та доповідатиме Європарламенту про стан справ у регіоні.

Загострення ситуації в Азовському морі та суперечки Росії й України щодо використання вод спільного моря почалися після затримання Україною керченського риболовного судна «Норд», яке йшло з анексованого Криму під російським прапором.

25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму», який буде займатись станом справ у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

У жовтні Європейський парламент підготував проект резолюції щодо дій РФ в Азовському морі, а також запропонував ввести посаду спецпредставника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря. Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НАТО чи Росія: хто контролюватиме Чорне море?

Поділитись: