Голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук заявив, що не бачить сенсу представляти інтереси команди президента України Володимира Зеленського на переговорах з Росією.

Про це повідомляє видання «Взгляд».

«На мій превеликий жаль, я не бачу сенсу представляти інтереси команди Зеленського як нової влади не лише тому, що наша партія знаходиться до нього в опозиції з моменту його обрання... Я не можу представляти інтереси нової влади в переговорах з Росією з урахуванням позиції пана Зеленського з таких принципових для мене питань, які я відстоював і буду відстоювати, а саме: я виступаю за мир на Донбасі, за повернення людей, що живуть на підконтрольних територіях. Я виступаю за повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас. Позиція пана Зеленського, яку він сформулював, повністю суперечить моєму мирному плану, що передбачає автономію для цих територій», — зазначив Медведчук.

Він зазначив, що Зеленський виступає проти особливого статусу для Донбасу, він проти амністії для громадян України, які живуть на підконтрольних територіях. 

«Він (Зеленський — ред) стверджує, що спільного між Україною і Росією залишився один кордон. Я категоричний противник такої точки зору, бо вважаю, що нас, не пана Зеленського та його команду, а нас — українців і росіян об’єднує тисячолітня історія, слов’янське коріння, православна віра і спільна перемога у Великій Вітчизняній війні, нас об’єднують мільйони родичів, що живуть в обох країнах», — додав політик.

Раніше глава Адміністрації президента України Андрій Богдан заявив, що команда Зеленського не бачить Медведчука як представника України на переговорах з Росією.

«Ми не бачимо його парламентером з нашого боку. Якщо Росія бачить його зі свого — це їхній вибір», — заявив Богдан.

Сам Медведчук раніше заявляв, що вивести його з переговорного процесу фактично неможливо.

Ще до перемоги на виборах члени команди Володимира Зеленського заявили, що у разі обрання його президентом, шоумен планує запросити Велику Британію та США до участі в переговорах у нормандському форматі, а кума Путіна Віктора Медведчука позбавити ролі посередника в переговорах із Росією.

У січні 2018 п'ятий президент Петро Порошенко заявив, що Медведчук на переговорах у Мінську фактично представляв президента Росії Володимира Путіна.

Поділитись: