Звільнені з полону бойовиків українці у Мінську, Білорусь, 28 червня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

У Київ вдень 28 червня прибув літак зі звільненими з полону бойовиків українцями. Напередодні про звільнення громадян із ватажками самоназваних «ДНР» і «ЛНР» домовився кум Путіна Віктор Медведчук. 

Серед звільнених:

  • Великий Дмитро Миколайович, 1988 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 11.09.2016 
  • Веремейчик Яків Петрович, 1986 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 25.05.2018 
  • Міхеєв Едуард Анатолійович, 1964 р.н., цивільний, затриманий бойовиками 16.10.2017 
  • Горяінов Максим Анатолійович, 1984 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 22.05.2019

Що про відомо про полонених:

Так звана «Народна міліція ЛНР» 26 травня 2018 року повідомила про затримання військовослужбовців 14-ї окремої механізованої бригади ЗС України Юрія Євтушка і Якова Веремейчика, які намагалися перетнути «сіру зону» на лінії зіткнення на Донбасі. Згодом на каналі бойовиків з`явився сюжет в якому Веремейчик заявив, що намагатиметься через суд зняти звинувачення у дезертирстві, яке йому начебто висунуло українське командування.

Дмитро Великий — 1988 року народження, потрапив в полон 11 вересня 2016 року. Влада так званої «ЛНР» засудила його до 15 років позбавлення волі за статтею «Здійснення терористичної діяльності». Звільнений з полону бойовиків українець Великий відмовився говорити про те, як потрапив у полон. Речниця СБУ заявила, що Великого раніше було оголошено у розшук за дезертирство.

Старшина 53-ої бригади Максим Горяінов потрапив у полон з ще сімома військовослужбовцями 26 травня 2019 року. Вони їхали на вантажному автомобілі в районі населеного пункту Новотроїцьке, відхилилися від визначеного маршруту і потрапили на непідконтрольну територію, де їх затримали бойовики. За інформацією лідера партії Медведчука Вадима Рабіновича в самопроголошеній «ДНР» його вже засудили на 15 років тюрми.

Мешканець селища Кленове Едуард Міхєєв в минулому служив у «Народній міліції ЛНР». Однак влітку 2017 року поїхав в Україну оформлювати пенсію, після чого «Військовий трибунал ЛНР» «засудив» його до 12 років в’язниці за підозрою у шпигунстві на користь СБУ.

Едуард Міхєєв на «суді»

Удень 28 червня Медведчук разом зі звільненими громадянами дав прес-конференцію в аеропорту Мінська. Він повідомив, що їх привіз літак з Ростова-на-Дону. Чому українців звільняли через Мінськ він не пояснив.

У Службі безпеки заявили, що не мають інформації щодо 4 людей, про звільнення яких з «ДНР» і «ЛНР» домовився Медведчук.

Раніше Євген Марчук, який входив до Тристоронньої контактної групи до 19 травня, повідомив, що Росія не встановила місця утримання 80 зі 127 українців, які перебувають в полоні на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей для обміну «всіх на всіх».

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile