Самоназвані «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» звільнили чотирьох громадян України, які перебували в полоні. Цих осіб передали Віктору Медведчуку. Удень 28 червня Медведчук разом із цими особами дав прес-конференцію в аеропорту Мінська. Він повідомив, що звільнених привіз літак з Ростова-на-Дону.

Медведчук заявив, що літак до Києва вже чекає, сьогодні вони будуть у столиці. Він показав чотири українські паспорти, але не відкрив їх. На запитання про те, навіщо вони привезли звільнених у Мінськ, Медведчук заявив: «Вони прибули з Ростова, вони тут транзитом».

Також Медведчук обурився критикою Володимира Зеленського, він заявив, що займається обмінами та звільненнями з 2014 року, «а не під вибори».

Напередодні у Медведчука назвали імена тих, кого звільнять. Це:

  • Великий Дмитро Миколайович, 1988 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 11.09.2016 
  • Веремейчик Яків Петрович, 1986 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 25.05.2018 
  • Міхеєв Едуард Анатолійович, 1964 р.н., цивільний, затриманий бойовиками 16.10.2017 
  • Горяінов Максим Анатолійович, 1984 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 22.05.2019

Міністерство закордонних справ Білорусі прокоментувало звільнення Медведчуком українських громадян і те, що їх привезли в Мінськ: «Ми завжди говорили про те, що будемо підтримувати будь-які дії, спрямовані на встановлення миру на українській землі. Повернення людей, утримуваних довгий час в полоні, — благородна справа. Нарешті, матері побачать своїх синів, а діти — батьків. Це — головне, і це відбувається на білоруській землі. Тому в даному конкретному випадку не так важливо, які мотиви тут домінують — передвиборчі, політичні або будь-які ще. Важливі не якісь закарлючки в казенних документах і бюрократична казуїстика, а конкретні справи. Ми і далі будемо вітати всі кроки, спрямовані на повернення миру до України і готові зробити для цього все можливе». 

27 червня у Медведчука анонсували звільнення чотирьох полонених з окупованого Донбасу. Один із лідерів «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Рабінович заявив, що в Мінську відбудеться передача полонених з самоназваних «ЛНР» і «ДНР». Медведчук зустрівся із ватажками самоназваних республік. Президент України Володимир Зеленський обурився, що питання звільнення полонених українців глава політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук підняв саме перед виборами.

У Службі безпеки заявили, що не мають інформації щодо 4 людей, про звільнення яких з «ДНР» і «ЛНР» домовився Медведчук.

Кум президента Росії Володимира Путіна, голова політради партії «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук кілька років бере участь у переговорному процесі щодо звільнення та обміну полонених. 

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Поділитись: