Служба безпеки України не має офіційної інформації стосовно осіб, яких представники «ДНР» і «ЛНР» збираються повернути в Україну.

«Разом з тим ми готові до зустрічі на рідній землі всіх українців, які перебували у полоні бойовиків і вважаємо це позитивом», — заявили у Службі  

Раніше президент України Володимир Зеленський обурився, що питання звільнення полонених українців глава політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук підняв саме перед виборами.

27 червня у Медведчука анонсували звільнення чотирьох полонених з окупованого Донбасу. Один із лідерів «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Рабінович заявив, що в Мінську відбудеться передача полонених з самоназваних «ЛНР» і «ДНР». Більше того, Медведчук зустрівся із ватажками самоназваних республік, брифінг яких транслював підконтрольний Медведчуку телеканал 112.

Раніше Євген Марчук, який входив до Тристоронньої контактної групи до 19 травня, повідомив, що Росія не встановила місця утримання 80 зі 127 українців, які перебувають в полоні на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей для обміну «всіх на всіх».

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Поділитись: