Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла «належну» відповідь у разі підтвердження причетності Росії до отруєння колишнього російського розвідника та його дочки.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла «належну» відповідь у разі підтвердження причетності Росії до отруєння колишнього російського розвідника та його дочки.

Про це вона сказала в ефірі одного з британських телеканалів, передає «Голос Америки».

«Але давайте дамо поліції час і простір, щоб провести розслідування. Зрозуміло, якщо потрібно буде вжити заходів, уряд зробить це належним чином в належний час, ґрунтуючись на кращих доказах», — сказала Мей.

У свою чергу міністр внутрішніх справ країни Ембер Радд під час виступу у парламенті назвала інцидент «жорстоким і публічним замахом на вбивство».

 «Застосування нервово-паралітичної речовини на території Британії — кричущий і безвідповідальний вчинок. Це був жорстокий і публічний замах на вбивство», — сказала вона.

Нагадаємо, унаслідок отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля у місті Солсбері, Вілтшир, у Великій Британії постраждала ще 21 людина.

Скрипаль та його донька перебувають у комі.

Раніше поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.

Британська розвідка заявила, що вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Нагадаємо, 4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

Поділитись: