Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей та лідер опозиції в парламенті Джеремі Корбін назвали конструктивними свої перемовини щодо виходу країни з Європейського Союзу. Вони намагаються дійти спільної позиції та все-таки досягнути втілення Brexit.

«Сьогоднішні перемовини були конструктивними. Обидві сторони проявили гнучкість і продемонстрували відданість тому, щоб покласти кінець невизначеності, яка виникла навколо Brexit», — ідеться у заяві за підсумками зустрічі лідерів.

Нагадаємо, 29 березня було третє голосування за угоду Мей, і жодного разу депутати не підтримали її.

Раніше депутати парламенту Великої Британії не підтрималирішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

23 березня у Лондоні десятки тисяч людей вийшли з вимогою провести новий референдум щодо Brexit. Тереза Мей виключила проведення другого референдуму щодо виходу Британії з ЄС і заявила, що планує вивести країну з ЄС до 30 червня.

27 березня Мей заявила, що піде у відставку до наступного етапу переговорів щодо Brexit, якщо парламент підтримає її варіант угоди.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: