«Ми змушені були піти на складні компроміси» — глава МЗС прокоментував видачу Цемаха
Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко прокоментував видачу Росії Володимира Цемаха, який, імовірно, причетний до збиття пасажирського літака MH17 на Донбасі. Цемаха передали у межах обміну полонених.
Про це він сказав в інтерв'ю Die Welt, передає пресслужба МЗС.
«Ми не могли спокійно дивитись, як наші громадяни повільно вмирають. Тому ми змушені були піти на складні компроміси. Сюди належить видача В.Цемаха. І ми усвідомлюємо, що наше рішення було також складним і для багатьох наших міжнародних партнерів, зокрема Нідерландів. Ми розраховуємо на розуміння вимушеності такого кроку», — сказав Пристайко.
За його словами, українська сторона зробила усе, щоб це не вплинуло на інтереси слідства у справі збиття літака МН-17.
«Російська Федерація повинна виконувати свої зобов’язання відповідно до Резолюції РБ ООН № 2166 та співпрацювати зі слідством. А практика арештів українських громадян та взяття їх в заручники, щоб потім шантажувати Україну та міжнародну спільноту повинна бути припинена», — додав міністр.
Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.
Один із тих, кого Україна передала російській стороні, був і Володимир Цемах. Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.
У кінці червня 2019 року українські спецслужби затримали Цемаха та вивезли на підконтрольну Україні територію. Розслідувачі з Bellingcat очікували, що арешт допоможе об'єднаній слідчій групі JIT просунутися у справі МН17, бо саме Цемах, нібито, допоміг приховати ракетну установку «Бук» (з якої був збитий Boeing) і частину її екіпажу.
Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.
Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
- Поділитися: