За підсумками традиційного аукціону з продажу державних боргових облігацій Міністерство фінансів залучило 16,5 мільярда гривень, включно з 547 мільйонами доларів.

Відповідна інформація з'явилася на сайті Мінфіну.

Зазначається, що за підсумками аукціону уряду вдалося знизити відсоткові ставки, за якими держава залучила новий борг. Так, за гривневими цінними паперами відсоткові ставки знизилися до 15,5-16,15% річних, в той час як доларові борги залучили під 5,25% та 5,5% на 1,5 та 2 роки відповідно.

Зазначимо, що на зниження ставок за державним боргом вплинули одразу дві події: зменшення облікової ставки до 16,5% річних та підвищення кредитного рейтингу України агенцією Fitch.

Дане розміщення уряду є найбільш успішним від початку вересня. На першому у вересні аукціоні з продажу ОВДП Мінфіну вдалося залучити 1,9 мільярда гривень, а під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 1,77 мільярда гривень.

Водночас протягом останніх тижнів Мінфін продовжує зменшувати обсяги випуску облігацій, запроваджуючи обмеження на продаж короткострокових облігацій. Так, на початку серпня Мінфін продав облігацій на 2,66 мільярда гривень, хоча у липні під час аукціону залучив 17,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: