Світ / Європа

Міністри країн ЄС погодили чорновий варіант угоди щодо Brexit

Reuters
Світ/Європа/Міністри країн ЄС погодили чорновий варіант угоди щодо Brexit
Зберегти
Вигляд
Посередник ЄС по Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали чорновий варіант угоди з Великою Британією про умови її виходу з євроблоку.

«Угода — чесна і збалансована. Зараз у цьому процесі настав вирішальний момент. Усі мають уважно слідкувати за прогресом, якого досягли у Брюсселі та Лондоні», — заявив Барньє на прес-конференції після того, як ознайомив європейських міністрів з текстом чорнової угоди.

За словами Барньє, 27 міністрів країн ЄС, які були присутні на зустрічі, схвалили варіант угоди, який на минулому тижні склали представники Британії та ЄС в ході переговорів щодо Brexit.

«ЄС ще має вирішити умови погодження подовження перехідного періоду», — наголосив Барньє.

Під час перехідного періоду Велика Британія буде підкорюватись європейському законодавству, але без права голосу у Раді Європи та Європарламенті.

Барньє заявив, що будь-яке подовження перехідного періоду має бути одноразовим і чітко обмеженим у часі.

Нагадаємо, 13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Згодом кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди щодо виходу Британії з ЄС , що викликало обурення серед міністрів-консерваторів, які не схвалюють те, що Британія щонайменше буде платити європейські мита.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку 15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

Саміт ЄС щодо Brexit відбудеться 25 листопада. Очікується, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією про подальші відносини ЄС та Британії до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні повністю затвердити до 22 листопада.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини