Екстрений саміт глав держав та урядів країн-членів Європейського Союзу, присвячений виходу Великої Британії з об'єднання, відбудеться 25 листопада.

Про це повідомив глава Європейської Ради Дональд Туск на прес-конференції в Брюсселі. 

Він відбудеться в неділю, 25 листопада, о 9:30 ранку (10:30 за Києвом).

«Якщо не трапиться нічого непередбачуваного, ми проведемо зустріч Європейської ради для завершення угоди по Brexit і надання йому офіційного статусу. Це станеться в неділю 25 листопада», — зазначив Туск.

Туск зазначив, що цьому саміту передуватиме низка зустрічей та обговорень. Зокрема, вже з 15 листопада всі члени ЄС ретельно вивчатимуть цю угоду і до кінця тижня посли всіх країн в ЄС зустрінуться для її обговорення. 

«Я сподіваюся, що у них не буде багато зауважень», — зазначив Туск.

«Вони також обговорять мандат Єврокомісії по фіналізації політичної декларації про подальші відносини між Британією та ЄС», — додав глава Євроради й уточнив, що у цей процес будуть залучені глави МЗС країн Євросоюзу.

Очікується, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні повністю затвердити до 22 листопада.

Нагадаємо, 14 листопада міністри Великої Британії погодили попередній текст угоди щодо Brexit.

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Зазначимо, коли Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства. Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть дійти згоди щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону, у випадку виходу Британії з ЄС без торгівельної угоди.

Британія пропонувала ЄС тимчасово зберегти умови митного союзу для усієї країни, поки не завершиться перехідний період після виходу з євроблоку і не буде готове постійне рішення.

ЄС своєю чергою вважав, що запасний план не може бути обмежений в часі і має стосуватися безпосередньо Північної Ірландії.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

Нагадаємо, 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. 

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: