Мінкульт підтримав демонтаж «храму-МАФу» біля Десятинної церкви. Справу вирішить суд

Міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що будівля каплиці, незаконно спорудженої громадою УПЦ МП на території Національного музею історії України, має бути демонтована. Наразі триває суд щодо знесення цього об'єкта.
Про це Ткаченко написав у Facebook.
Суд за позовом від Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою внаслідок знесення самочинного об’єкта триває ще з 2020 року. Ткаченко зазначив, що Міністерство культури залучене до справи як третя сторона та сприяє цьому процесу.
Наразі експертиза у справі вже завершена, а наступне судове засідання призначене на 18 січня.
«Отже, є обґрунтоване сподівання, що невдовзі спір усе-таки буде вирішено в законний спосіб», — пише міністр.
Що це за «храм-МАФ»?
Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, розташована на території Національного музею історії України та споруджена Релігійною громадою Української Православної Церкви (московського патріархату).
Каплиця УПЦ МП розташована в буферній зоні, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО. Це історичне місце біля культурної пам’ятки — фундаменту Десятинної церкви, зведеної ще в десятому столітті.
У Міністерстві культури заявляли, що каплицю споруджено незаконно, а у 2018 році Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об'єкт.
Ткаченко зазначив, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, а у 2012-му за часів Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва.
- Поділитися: