Війна

Міноборони закликало не називати «полоненими» українців, яких обміняли на Донбасі

28 грудня, 2017 16:19
Війна/Міноборони закликало не називати «полоненими» українців, яких обміняли на Донбасі
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві оборони закликали не називати «полоненими» українців, яких напередодні звільнили з окупованої бойовиками території.

У Міністерстві оборони закликали не називати «полоненими» українців, яких напередодні звільнили з окупованої бойовиками території.

Про це заявив начальник управління психологічного забезпечення Збройних сил України Сергій Грілюк, передає «112-Україна».

«Я б просив вас тактовно задавати їм питання, не зачіпати болючі теми щодо того, що з ними відбувалося. Основне в них - сором того, що з ними відбувається, тому що у суспільства ще немає відношення до тих, хто повернувся з полону. Прошу не називати їх полоненими, вони були заручниками», — сказав Грілюк, звертаючись до журналістів.

Він додав, що для роботи з людьми, звільненими після незаконного ув'язнення, Міністерство вивчало досвід інших країн.

«Щодо їх стану, я б просив вас, у нас практично у всіх стан ейфорії може тривати до 10 днів, потім буде спад і розуміння того, що з ними було. На сьогоднішній день їх стан стабільний», — зазначив він. 

До головного військового шпиталю госпіталізували 24 звільнених заручників. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Повернення додому: як зустрічали звільнених з полону українців в аеропорту Бориспіль (ФОТОРЕПОРТАЖ)

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Громадське стежило наживо за перебігом обміну та поверненням українських полонених додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

 

Пов`язані новини