Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу підтримали введення санкцій проти 9 організаторів «виборів» ватажків та депутатів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, які відбулися 11 листопада. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Джозвяк у Twitter.

Йдеться про заморожування активів і заборону на отримання віз.

«Міністри закордонних справ ЄС щойно схвалили заборону на отримання віз та заморожування активів для 9 осіб, яких ЄС вважає відповідальними за організацію «виборів» у східній Україні», — написав Джозвяк.

Та додав, що рішення опублікують у офіційному журналі ЄС 10 грудня близько опівдня.

Раніше група головних у питанні європейсько-українських відносин євродепутатів оприлюднили офіційну заяву, в якій засудили проведення незаконних виборів на окупованих територіях українського Донбасу як порушення міжнародного законодавства і суверенітету України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незаконні вибори на Донбасі: «висока» явка і погрози студентам

На «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Раніше Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі. Запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі також закликала Польща.

Спеціальний представники Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу. У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що реакцією на «вибори» у «ДНР» та «ЛНР» стануть нові міжнародні санкції проти Росії.

Глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Поділитись: