Протягом минулого року центральні банки світу придбали 651,5 тонн банківського золота — найбільше за останні 50 років.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на дані світової ради золота.

Проти 2017 року обсяги придбання банківського золота зросли на рекордних 74%.

Зазначається, що таке суттєве зростання купівлі дорогоцінного металу пов’язане зі зростанням обсягів поповнення резервів Центральним банком Росії, який таким чином намагається максимально скоротити частку доларів у своїх золотовалютних резервах.

Так, минулого року Росія купила золота на 27 мільярдів доларів, що є рекордним показником для цієї країни. Окрім РФ, суттєво нарощували резерви у золоті центральні банки Туреччини та Казахстану.

Водночас, найбільшими продавцями золота минулого року стали Австралія, Німеччина, Шрі-Ланка, Індонезія та Україна, які сумарно продали 15,6 тонни цього дорогоцінного металу.

Раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла

Поділитись: