Економіка / Бізнес

Минулого року у відновлювальну енергетику України інвестували 500 млн євро — уряд

Кабмін
Економіка/Бізнес/Минулого року у відновлювальну енергетику України інвестували 500 млн євро — уряд
Зберегти
Вигляд
Обсяг інвестицій у проекти з відновлювальної енергетики та енергоефективність в Україні склали 800 мільйонів євро — майже стільки ж, скільки за минулі 3 роки. З них 500 мільйонів євро витратили на встановлення «зелених» електростанцій.

«Так, за останні 4 роки майже 2 млрд євро інвестовано в українські проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики. З них майже половина, 800 млн євро, залучено саме у 2018 році», — повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, передає прес-служба уряду.

За його словами, з у будівництво «зелених» електростанцій в Україні з цієї суми інвестували 500 мільйонів євро. За ці кошти встановили 1300 мегаватів нових потужностей. Крім цього, значну суму інвестували у встановлення твердопаливних та негазових котлів.

В уряді підрахували, що встановлення «альтернативних» електростанцій та твердопаливних котлів минулого року дозволило заощадити та зменшити споживання газу на 6 мільярдів кубометрів проти 2014 року.

Раніше повідомлялось, що норвезькі інвестори розпочали енергетичний проект з відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, на межі з Кримом збудують найбільшу вітроелектростанцію України «Сиваш». До фінансування проекту долучився ЄБРР. Загальна вартість проектів з відновлювальної енергетики, які норвезький бізнес планує реалізувати в Україні складає близько 1 мільярда євро.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Пов`язані новини