Частка українців у загальній кількості іноземців, що отримали дозволи на працевлаштування у Польщі, склала 70% за підсумками 2018 року.

Про це повідомляє «Польське радіо», посилаючись на дані Головного статистичного управління Польщі.

Так, у 2018 році Польща офіційно видала 329 тисяч дозволів на працевлаштування для іноземних громадян. Понад 230 тисяч цих дозволів (або 70%) отримали українці.

Загалом кількість виданих дозволів на працевлаштування у Польщі у 2018 році зросла на 40%. Зростання відбулося у майже всіх регіонах Польщі, крім Сілезького воєводства.

Дозволи на працевлаштування Польща видавала громадянам 125 країн світу, проте частка українців, які отримали ці дозволи, склала 70%. Другі за кількістю отриманих дозволів на роботу у Польщі — громадяни Непалу.

Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній.

Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

Також у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: